پروژه پاورپوینت سازمان های داده محور

پروژه پاورپوینت سازمان های داده محور پروژه پاورپوینت سازمان های داده محور

دسته : مدیریت

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 80 KB

تعداد صفحات : 14

بازدیدها : 711

برچسبها : سازمان داده محور پروژه مدیریت

مبلغ : 18000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه پاورپوینت دروس مرتبط با رشته مدیریت با عنوان بررسی سازمان های داده محور

پروژه پاورپوینت دروس مرتبط با رشته مدیریت با عنوان بررسی سازمان های داده محور

بخشهایی از متن پروژه

تعریف سازمان داده محور

برای سازمانها در سراسر جهان، داده ها نقش کلیدی و حیاتی در دسترسی به فرصتهای جدید ایفا می کنند. کاربرد داده ها بی نهایت است و حجم داده های تولید شده به سرعت و به طور تصاعدی افزایش می یابد. این افزایش عمدتا به دلیل رشد تعداد دستگاه های متصل به اینترنت و افزایش درصد جمعیتی است که به اینترنت دسترسی پیدا می کنند، چه از طریق اینترنت ثابت و چه از طریق اینترنت موبایل.

داده محور بودن سازمان به این معناست که فرهنگ سازمانی؛ داده ها را به عنوان یک دارایی استراتژیک در نظر بگیرد و سپس توانایی هایی؛ نه تنها برای تصمیمات بزرگ بلکه برای اقدامات روزمره در خط مقدم، جهت استفاده از این دارایی ایجاد کند.

یک سازمان داده محور بر اساس داده ها، تصمیمات استراتژیک می گیرد. به جای تکیه بر شهود، مفروضات، یا حساب دیگری، از داده ها برای اطلاع رسانی به فرآیندهای تصمیم گیری خود استفاده می کند. هر جنبه ای از عملیات خود را اندازه گیری و تجزیه و تحلیل می کند تا رشد را هدایت کند و زمینه های بهبود را شناسایی کند.

مزایای سازمانهای داده محور

افزایش نوآوری و عملکرد کسب و کار

داده ها به تصمیم گیرندگان کمک می کنند تا الگوها، روندها، موارد استثنایی و فرصت هایی را که ممکن است آشکار نباشند، شناسایی کنند. ارقام دقیق می توانند بینش هایی را آشکار کنند که به محصولات، خدمات و مدل های کسب و کار جدید و موفق منجر شوند.

همچنین، بینش های داده محور به شرکت ها کمک می کنند تا زمینه های عملکرد ضعیف را شناسایی کرده و اقدامات آگاهانه ای برای بهبود آن ها انجام دهند.

تصمیم گیری بهتر

دسترسی به داده های دقیق و قابل اعتماد به رهبران کسب و کار این امکان را می دهد تا تصمیمات آگاهانه ای بگیرند. داده ها از حدس و گمان کاسته و اطمینان می دهند که تصمیمات مهم بر اساس شواهد و مدارک قابل اعتماد اتخاذ می شوند.

در ادامه ی پروژه دانلودی به سایر مزایای سازمانهای داده محور پرداخته شده است. ...

فهرست مطالب پروژه

تعریف سازمان داده محور

خصوصیات سازمانهای داده محور

مزایای سازمانهای داده محور

مراحل تکامل داده ها

هرم داده-اطلاعات-دانش-خرد DIKW

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید